اختلالات سلامت لگن

اختلالات سلامت لگن

اختلالات سلامت لگن شایع‌ تر از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند، اما متأسفانه، گفتگو اغلب دشوار است زیرا این شرایط به مسائل صمیمی مربوط می‌شود. درمان فیزیوتراپی سلامت لگن بر اساس اصول درمانی مبتنی بر شواهد است و بسیار موثر است!

فیزیوتراپی می تواند به تعداد زیادی از شرایط سلامت لگن مانند افتادگی اندام لگن، درد لگن، از دست دادن کنترل مثانه و یا روده، یبوست مزمن و موارد دیگر کمک کند.

فیزیوتراپی کف لگن چیست؟

ماهیچه های کف لگن باید قادر به انقباض و شل شدن برای حفظ خودداری و آرامش باشند تا امکان ادرار کردن، حرکات روده و در زنان، آمیزش جنسی فراهم شود. هنگامی که این ماهیچه ها کشش بیش از حد (هیپرتونیک) داشته باشند، اغلب باعث درد لگن یا فوریت و فرکانس مثانه و روده می شوند. هنگامی که آنها تون پایین (هیپوتونیک) هستند به بی اختیاری استرسی و افتادگی اندام کمک می کنند.

همچنین می توانید ترکیبی از ماهیچه های بیش از حد منقبض و خیلی آرام داشته باشید. فیزیوتراپی کف لگن برای درمان اختلالات سلامت لگن و برای کمک به بازیابی طول و کشش مناسب عضلات و بافت های کف لگن طراحی شده است. تمرینات خانگی و خودمراقبتی مناسب بخش بسیار مهمی از برنامه درمانی است.

فیزیوتراپی کف لگن باید توسط یک فیزیوتراپیست آموزش دیده انجام شود. 

فیزیوتراپی در اختلالات سلامت لگن

نقش فیزیوتراپیست این است که به عضله لگن کمک کند تا به درستی کار کند تا درد لگن را کاهش دهد و علائم را از بین ببرد.

همانطور که در بالا ذکر شد، برای ارزیابی کف لگن، یک معاینه داخلی برای شناسایی هرگونه عدم تعادل و اختلال عملکرد انجام می شود. ما اینجا هستیم تا در طول این فرآیند به شما کمک کنیم و ضمن احترام به نیازهای شما، درباره گزینه های درمانی فعلی صحبت کنیم. در آن زمان، اگر درد مداوم باشد، پس از درمان عضلات و بافت های خارجی، درمان داخلی را بعدا انجام خواهید داد.

تا زمانی که شما نسبت به درمان بعدی اطمینان نداشته باشید، به مرحله بعدی نخواهیم رفت. درمان معمولاً شامل عناصر درمان دستی، آزادسازی بافت نرم، هم ترازی وضعیتی، تکنیک‌ های تنفسی، ایجاد عادت‌ های سالم مثانه و روده، تسهیل عضلات کف لگن و برنامه‌های ورزشی است. برنامه های درمانی به صورت جداگانه برای رسیدگی به شرایط، اهداف و نیازهای خاص شما طراحی می شوند.

از آنجا، فیزیوتراپیست شما مسیر عمل را تعیین می کند و همه گزینه های درمانی را با شما بررسی می کند. اگر با یکی از درمان ها موافق هستید، می توانید در اولین ملاقات خود درمان را شروع کنید.

علائم اختلالات سلامت لگن

  • از دست دادن کنترل مثانه و یا روده
  • فوریت و تکرر ادرار
  • یبوست مزمن
  • افتادگی اندام لگن
  • رابطه جنسی دردناک
  • درد در ناحیه لگن

علل اختلال عملکرد کف لگن

مسائل مربوط به سلامت لگن می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله نتیجه داروها، جراحی‌ های مختلف لگن ، تروما ناشی از بارداری، زایمان، افتادگی اندام‌ های لگن، سابقه ضربه جنسی، وضعیت بدن، بستن سینه ، استرس، سبک زندگی ، رژیم غذایی و همچنین تغییرات ناشی از افزایش سن و یائسگی.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان خدمات تخصصی فیزیوتراپی کف لگن برای درمان اختلالات سلامت لگن را ارائه می دهند.

 

 

مقالات بیشتر

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

0
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ در…
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

0
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان – فیزیوتراپی طرف…
ناهنجاریهای ستون فقرات

ناهنجاریهای ستون فقرات

0
ناهنجاریهای ستون فقرات طیف وسیعی از انحرافات ساختاری و عملکردی از آناتومی و عملکرد طبیعی ستون فقرات را شامل می…
فتق دیسک گردن

فتق دیسک گردن

0
فتق دیسک گردن یک بیماری شایع است که دیسک های بین مهره ای در ناحیه گردنی ستون فقرات را درگیر…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

دسته‌ها

فهرست