فیزیوتراپی اختلالات جنسی

فیزیوتراپی اختلالات جنسی

فیزیوتراپی اختلالات جنسی نقش موثری در بهبود این اختلالات و کمک به افزایش کیفیت زندگی افراد دارد.

سلامت جنسی بخش مهمی از رفاه کلی ذهنی و جسمی است.

برای مردان و زنان، فیزیوتراپی در زمینه سلامت جنسی رویکردی کل نگر دارد و شامل درمان عضلات کف لگن است که از ستون فقرات، لگن و اندام‌های داخلی ما حمایت می‌کنند. 

درد یا مشکل در رابطه جنسی، همچنین به عنوان دیسپارونی شناخته می شود، یک نتیجه بسیار شایع از اختلال عملکرد کف لگن است. هدف ما شرح مختصری از بروز اختلال عملکرد جنسی است که می‌تواند در نتیجه درد لگن رخ دهد و در مورد فیزیوتراپی (PT) به عنوان اولین خط درمان بحث کنیم.

به عنوان متخصصان حرکت، فیزیوتراپیست های سلامت لگن (PTs) آموزش دیده اند تا درباره سلامت جنسی مانند سایر محدودیت های سبک زندگی بحث کنند.

اگرچه حداقل شواهدی وجود دارد که از مراقبت محافظه کارانه برای درد مزمن لگن حمایت می کند، کمردرد مزمن با دقت بیشتری مورد مطالعه قرار گرفته است. درد لگن و کمردرد هر دو شرایط اسکلتی عضلانی هستند که هزینه های مراقبت های بهداشتی را به دلیل تجویز دارو، تصویربرداری و جراحی – در برخی موارد غیر ضروری و قابل اجتناب – افزایش می دهند.

دسترسی زودهنگام به فیزیوتراپی می تواند از هزینه های پزشکی غیر ضروری جلوگیری کند.

ما متخصص حرکت هستیم، با استراتژی‌های درمانی مبتنی بر شواهد و مهارت‌های مدیریت درد که به بیماران اجازه می‌دهد کنترل بدن خود را در دست بگیرند و کمتر به داروهای تجویزی برای تسکین تکیه کنند. 

فیزیوتراپی اختلالات جنسی

فیزیوتراپیست ها از روش های درمانی غیر تهاجمی برای رسیدگی به علل مختلف اختلال عملکرد جنسی استفاده می کنند. به طور معمول آنها با یک صفحه نمایش کامل بدن شروع می شوند و پس از آن معاینه عضلانی با استفاده از تجزیه و تحلیل حرکت و لمس برای ارزیابی تنش، ضعف و یا درد انجام می شود.

یک فیزیوتراپیست برنامه ای برای مراقبت ایجاد می کند که شامل تکنیک های آزادسازی عضله، تمرینات فعال سازی یا آرام سازی، اصلاح رفتار، تمرکز حواس و تکنیک های تنفس، و همچنین موقعیت جنسی ایمن برای جلوگیری از تشدید عضلات است.

فیزیوتراپی می تواند برای مردانی که از اختلال عملکرد مثانه یا جنسی مانند اختلال نعوظ و درد رنج می برند مفید باشد. اغلب این مسائل به دلیل اختلال عملکرد کف لگن (یا ضعیف یا بیش فعال بودن کف لگن) است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی اختلالات جنسی آقایان – فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی – فیزیوتراپی در اصفهان – کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

مقالات بیشتر

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

0
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ در…
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

0
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان – فیزیوتراپی طرف…
ناهنجاریهای ستون فقرات

ناهنجاریهای ستون فقرات

0
ناهنجاریهای ستون فقرات طیف وسیعی از انحرافات ساختاری و عملکردی از آناتومی و عملکرد طبیعی ستون فقرات را شامل می…
فتق دیسک گردن

فتق دیسک گردن

0
فتق دیسک گردن یک بیماری شایع است که دیسک های بین مهره ای در ناحیه گردنی ستون فقرات را درگیر…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

دسته‌ها

فهرست