فیزیوتراپی ستون فقرات

فیزیوتراپی ستون فقرات

فیزیوتراپی ستون فقرات

متخصصان ما در بهترین فیزیوتراپی اصفهان خدمات فیزیوتراپی برای مشکلات ستون فقرات را ارائه می دهند.

کمردرد شایع ‌ترین شکایتی است که در کلینیک های فیزیوتراپی مشاهده می کنیم.

گفته می شود 80 درصد از مردم در مقطعی از زندگی خود از کمردرد رنج می برند. برخی از بیمارانی که می بینیم، سابقه ضربه یا رویدادی را گزارش می کنند که باعث درد آنها شده است، اما اکثریت تمایل دارند هیچ توضیحی در مورد چگونگی شروع درد خود نداشته باشند. مانند تمام صدمات یا دردها، تشخیص به موقع، توصیه و درمان برای جلوگیری از مزمن شدن درد و جلوگیری از عود مجدد این مشکلات مهم است.

فیزوتراپی ستون فقرات برای کمردرد

کمردرد تظاهرات زیادی دارد. از کمردرد کم درجه، تا درد بی وقفه پا ، درد سیاتیک و بسیاری از سناریوهای مختلف در این بین. بیشتر کمردردها از ساختارهای غیر استخوانی (به عنوان مثال – رباط ها، ماهیچه ها، غضروف مفصلی، کپسول مفصلی و دیسک بین مهره ای) ناشی می شود.

همانطور که گفته شد، صدمات استخوانی وجود دارد که اتفاق می افتد. اینها معمولاً (اما نه به طور انحصاری) یا در ورزشکاری که ورزش‌ های اکستنشن چرخشی انجام می‌دهد یا در بیمار مسن ‌تر وجود دارد. آنها درصد بسیار کمی از مشکلات کمری را که می بینیم تشکیل می دهند.

کسانی که از کمردرد رنج می برند نیاز به ارزیابی تخصصی توسط فیزیوتراپیست دارند تا علت اصلی درد شما را شناسایی کند و این ممکن است راه های زیادی را برای درمان آن مشکل باز کند. درمان برای هر فردی بسته به مشکل او متفاوت خواهد بود.

در برنامه فیزیوتراپی ستون فقرات ممکن است برای افزایش دامنه حرکتی و کاهش درد از موبیلیزاسیون یا دستکاری استفاده کنیم. ممکن است تمریناتی برای تشویق تحرک انجام شود. ماساژ برای افزایش انعطاف پذیری در بافت های نرم و فاسیا.

تمرین‌ هایی برای بازآموزی عضلاتی که ستون فقرات را تثبیت می‌کنند برای رسیدگی به سلامت طولانی‌مدت توانبخشی پیلاتس پشت نیز می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.

تحقیقات نشان داده است افرادی که از کمردرد رنج می برند مانند قبل از اولین دوره کمردرد (یا مانند افرادی که از کمردرد رنج نمی برند) از عضلاتی که ستون فقرات را تثبیت می کنند استفاده نمی کنند. همچنین نشان داده شده است که تمرین مجدد این عضلات می تواند خطر عود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان ما در بازآموزی این عضلات مهم تخصص داریم. بسیاری از مردم در مورد این به عنوان ثبات هسته صحبت می کنند – اما در حالت ایده آل باید بیشتر از آن تجزیه شود تا به طور مؤثر ارائه های مختلف افراد را مدیریت کند.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی درد سیاتیک در اصفهان

فیزیوتراپی برای گردن درد

مانند کمردرد، گردن درد نیز می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود. اگر از تحریک ریشه عصبی در گردن رنج می برید، معمولاً درد را در بازو و تیغه شانه نشان می دهد. صدمات ناشی از ضربه شلاقی که در تصادفات رانندگی جاده‌ای یا ورزش‌ها متحمل می‌شوند، معمولاً علائم فوری ندارند، اما در عوض به طور پیوسته در طی چند ساعت و روز افزایش می‌یابند. مانند کمردرد، افرادی که از گردن درد رنج می‌برند برای شناسایی علت اصلی دردشان نیاز به ارزیابی تخصصی دارند و این ممکن است راه‌های زیادی را برای درمان آن مشکل باز کند.

فیزیوتراپی ستون فقرات برای هر فردی بسته به مشکل او متفاوت خواهد بود. مانند کمردرد، درمان ممکن است شامل حرکت یا دستکاری برای افزایش دامنه حرکتی و کاهش درد باشد.

 

مقالات بیشتر

درمان یبوست با بیوفیدبک

درمان یبوست با بیوفیدبک

0
درمان یبوست با بیوفیدبک در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن در اصفهان – ارائه می…
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

0
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ در…
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

0
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان – فیزیوتراپی طرف…
ناهنجاریهای ستون فقرات

ناهنجاریهای ستون فقرات

0
ناهنجاریهای ستون فقرات طیف وسیعی از انحرافات ساختاری و عملکردی از آناتومی و عملکرد طبیعی ستون فقرات را شامل می…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

دسته‌ها

فهرست