فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو روشی موثر در درمان مشکلات و آسیبهای مفصل زانو است که در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی (فیزیوتراپی خوب در اصفهان) ارائه می شود.

مفصل زانو به دلیل شیوع بالای آسیب های زانو در ورزش مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است و با مداخله زودهنگام مدیریت درد و آسیب های زانو با اقدامات ساده می تواند بسیار موثر باشد.

زانو یکی از مهم ترین و پیچیده ترین مفاصل بدن است. نقطه مرکزی چهار استخوان اصلی، چهارده رباط و چندین گروه عضلانی کلیدی، زانو می‌تواند برای بسیاری از افراد یک ناحیه دردسرساز باشد. اگرچه اغلب یک آسیب ورزشی رایج است، اما آسیب های زانو می تواند به روش های مختلفی رخ دهد. از جمله سایش و پارگی ساده استخوان، ماهیچه یا بافت.

شرایط خاص زانو: تاندونوپاتی کشکک، استئوآرتریت زانو، زانوی دونده، درد در پشت زانو، زانوهای کلیکی، بیماری ازگود شلاتر، گیرافتادگی پد چربی زانو

فیزیوتراپی زانو بهترین روش در درمان و توانبخشی آسیبهای زانو است که ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند.

زانو که برای حمایت و حرکت یکپارچه است، یکی از جنبه های اصلی کنترل حرکت و تعادل ما است. به دلیل اتصالات و موقعیت عضلانی زیاد در بدن، زانوهای ما برای زمانی که راه می رویم، می دویم، می پریم یا فقط زندگی می کنیم، مهم هستند. ساختار زانو به الگوی راه رفتن ما اجازه می دهد و دلیلی است که انسان ها، در میان صدها پستاندار، می توانند روی دو پا ایستادن ثابتی داشته باشند.

زانو به دلیل موقعیت آن به عنوان “لولا” پا و کشکک ما (کاسه زانو)، به کارآمدتر و موثرتر شدن حرکت کمک می کند، زیرا زمانی که خم می شود، سپس امتداد می یابد، در طول راه رفتن انرژی مورد نیاز برای حرکت را کاهش می دهد.

مفصل زانو که برای حمایت نیز یکپارچه است، مسئول انتقال نیرو در حین حرکات اندام تحتانی و هنگام ایستادن است. از آنجایی که مقدار زیادی حرکت از طریق اندام تحتانی در دسترس است، نیروی زیادی نیز از طریق آن منتقل می شود. هنگامی که ایستاده ایم یا پای خود را در حین راه رفتن می کاریم، نیرویی از فشار وارده به زمین به سمت پا فرستاده می شود.

برای کاهش فشار روی استخوان‌ها، این نیرو از طریق زانو به پا منتقل می‌شود، جایی که جذب می‌شود و از بین می‌رود تا اطمینان حاصل شود که فشار غیرضروری روی مچ پا یا باسن وارد نمی‌شود.

صرفاً به دلیل نقش بزرگی که در عملکرد صحیح بدن ایفا می کند، زانو می تواند یکی از شایع ترین قسمت های بدن باشد که آسیب دیده است. از آسیب عمده رباط ها و غضروف های فرسوده گرفته تا شکستگی های استخوانی، زانو در صورت آسیب می تواند باعث محدودیت شدید زندگی روزمره شود.

فیزیوتراپی زانو

برای رسیدن به 100٪ ظرفیت عملکردی کامل پس از آسیب دیدگی زانو، به شدت توصیه می کنیم که به فیزیوتراپیست خود مراجعه کنید. آنها شما را در هر مرحله از فرآیند توانبخشی راهنمایی خواهند کرد. اهدافی که باید با توانبخشی انجام شود عبارتند از:

  • کاهش درد یا تورم در مفصل.
  • بهبود دامنه حرکتی فعال و غیرفعال کامل زانو.
  • افزایش قدرت در عضلات اطراف (چهار، همسترینگ، ساق پا، باسن)
  • بهبود تعادل.
  • بازگشت عملکردی کامل – این به معنای بازگشت به فعالیت های عادی زندگی روزمره، وظایف کاری و فعالیت بدنی است.

توانبخشی همیشه هدف گرا است. یک فرد مسن با سطح فعالیت پایین اهداف کمی متفاوت از یک ورزشکار نوجوان خواهد داشت. بنابراین، هر فردی یک چک لیست نقطه عطف توانبخشی جداگانه دارد. در هر صورت، فیزیوتراپیست شما به شما در دستیابی به تمام این اهداف کمک می کند.

 

 

کلمات مرتبط :

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی زانو در اصفهان – فیزیوتراپی آسیبهای زانو – فیزیوتراپی پس از آسیب دیدگی زانو

مقالات بیشتر

درمان یبوست با بیوفیدبک

درمان یبوست با بیوفیدبک

0
درمان یبوست با بیوفیدبک در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – بهترین مرکز فیزیوتراپی کف لگن در اصفهان – ارائه می…
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

0
درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ در…
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

درمان سیاتیک با فیزیوتراپی

0
درمان سیاتیک با فیزیوتراپی موثرترین روش درمان غیرجراحی است که در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی در اصفهان – فیزیوتراپی طرف…
ناهنجاریهای ستون فقرات

ناهنجاریهای ستون فقرات

0
ناهنجاریهای ستون فقرات طیف وسیعی از انحرافات ساختاری و عملکردی از آناتومی و عملکرد طبیعی ستون فقرات را شامل می…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

دسته‌ها

فهرست