فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر

فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر

فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر

درمان فتق دیسک کمر معمولاً با درمان غیرجراحی شروع می شود، مگر اینکه وضعیت شما باعث مشکلات قابل توجهی شود یا به سرعت بدتر شود. اکثر افراد مبتلا به فتق دیسک کمر بدون جراحی و با روشهایی همچون فیزیوتراپی بهبود می یابند. در نتیجه، معمولاً توصیه می‌شود که بیماران حداقل شش هفته قبل از جراحی، درمان‌های غیرجراحی را امتحان کنند.

در ابتدا، فیزیوتراپیست شما ممکن است بخواهد کمر شما را بی حرکت کند. ثابت نگه داشتن کمر برای مدت کوتاهی می تواند التهاب و درد را آرام کند. این ممکن است شامل یک دوره استراحت در رختخواب باشد. خوابیدن به پشت می تواند فشار را از روی دیسک های دردناک و اعصاب کم کند. با این حال، فیزیوتراپیست‌های ما معمولاً توصیه می‌کنند که از استراحت شدید در رختخواب خودداری کنند و ترجیح می‌دهند بیمارانشان فعالیت‌های معمولی را با استفاده از درد انجام دهند تا میزان بیش از حد آن را بسنجند. در موارد نادری که استراحت در بستر تجویز می شود، معمولاً حداکثر تا دو روز استفاده می شود.

گاهی اوقات برای بیماران مبتلا به فتق دیسک کمر از کمربند پشتی استفاده می شود. بریس و کمربند طبی می تواند به کاهش فشار داخل دیسک مشکل کمک کند. بیماران ما تشویق می شوند که به تدریج از بستن کمربند حمایتی در یک دوره دو تا چهار روزه خودداری کنند. در غیر این صورت، عضلات تنه آنها شروع به تکیه بر کمربند می کند و شروع به ضعیف شدن و آتروفی (کوچک شدن) می کند.

فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر

درمان های فیزیوتراپی ما بر تسکین درد، بهبود حرکت کمر و تقویت وضعیت بدنی سالم تمرکز دارد. اولین هدف درمان ما کنترل علائم است. فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا موقعیت ها و حرکاتی را پیدا کنید که درد را کاهش می دهد. درمان گرما، سرما، اولتراسوند و تحریک الکتریکی ممکن است در چند جلسه اول استفاده شود. همچنین ممکن است در ابتدا از کشش کمر برای کاهش علائم فتق دیسک کمر استفاده شود. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ما ممکن است از درمان های عملی مانند ماساژ یا دستکاری ستون فقرات استفاده کند. این اشکال درمان عمدتاً برای کمک به کاهش درد و التهاب استفاده می‌شوند تا بتوانید در اسرع وقت فعالیت عادی خود را از سر بگیرید.

فیزیوتراپیست به شما نشان می دهد که چگونه ستون فقرات خود را در طول فعالیت های معمول ایمن نگه دارید. شما در مورد وضعیت بدنی سالم و چگونگی ارتباط پوسچر با سلامت آینده ستون فقرات خود خواهید آموخت. در مورد مکانیک بدن، نحوه حرکت و عملکرد بدن در حین فعالیت به شما آموزش خواهیم داد. فیزیوتراپیست های ما مکانیک های ایمنی بدن را آموزش می دهند تا به شما در محافظت از کمر در طول روز کمک کنند. این شامل استفاده از موقعیت ها و حرکات ایمن در هنگام بلند کردن و حمل کردن، ایستادن و راه رفتن و انجام وظایف کاری است.

قسمت بعدی برنامه ما شامل یک سری تمرینات تقویتی برای عضلات شکم و کمر خواهد بود. کار کردن با این عضلات مرکزی به بیماران ما کمک می کند تا راحت تر حرکت کنند و احتمال درد و مشکلات آینده را کاهش دهد. تمرینات هوازی مانند پیاده روی یا شنا برای کاهش درد و بهبود استقامت استفاده می شود.

هدف اصلی فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر این است که به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه از علائم خود مراقبت کنید و از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. ما یک برنامه تمرینی برای ادامه بهبود انعطاف پذیری، وضعیت بدنی، استقامت و قدرت کمر و شکم به شما ارائه خواهیم داد. فیزیوتراپیست ما همچنین در مورد استراتژی هایی که می توانید در صورت تشدید علائم شما استفاده کنید، صحبت خواهد کرد.

هنگامی که بیماران در طول برنامه درمانی خود به سادگی بهبود نمی یابند، یا اگر مشکل شدیدتر می شود، ممکن است جراحی پیشنهاد شود.

توانبخشی بعد از جراحی با فیزیوتراپی

توانبخشی بعد از جراحی پیچیده تر است. برخی از بیماران مدت کوتاهی پس از جراحی بیمارستان را ترک می کنند. با این حال، برخی از جراحی‌ها مستلزم این هستند که بیماران چند روز در بیمارستان بمانند.

در طول دوران نقاهت پس از جراحی، بیماران باید دستورالعمل‌های جراح خود را در مورد بستن کمربند یا کمربند پشتیبان دنبال کنند و در چند هفته اول پس از جراحی باید مراقب فعالیت‌های بیش از حد باشند.

اگرچه زمان بهبودی برای هر بیمار متفاوت است، به عنوان یک راهنما ممکن است انتظار داشته باشید که بسته به نوع جراحی به مدت یک تا سه ماه به فیزیوتراپیست ما مراجعه کنید. در ابتدا، فیزیوتراپیست های شما ممکن است از درمان هایی مانند گرما یا یخ، تحریک الکتریکی، ماساژ و اولتراسوند برای کمک به کاهش درد و اسپاسم عضلانی استفاده کنند. ما برای مقابله با ترس و دلهره از درد به شما اطمینان می دهیم. سپس درمانگر ما به شما یاد می دهد که چگونه با خیال راحت حرکت کنید و در عین حال کمترین فشار را بر روی کمر خود وارد کنید. از تمرینات برای بهبود انعطاف پذیری، قدرت و استقامت استفاده می شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی دیسک کمر

مقالات بیشتر

کیفوز چیست؟

کیفوز چیست؟

0
کیفوز چیست؟ کیفوز یک انحنای بیش از حد ستون فقرات است و ممکن است پشت قوز یا پشت گرد نامیده…
درمان اسکولیوز با فیزیوتراپی

درمان اسکولیوز با فیزیوتراپی

0
درمان اسکولیوز با فیزیوتراپی در موارد انحنای خفیف می تواند کمک کننده باشد و به از بین بردن انحنای غیرطبیعی…
درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی

0
فیزیوتراپی در درمان سردرد آیا سردردهای بدی دارید که از بین نمی روند؟ آیا آنها شما را از کار، مطالعه…
بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

0
بهترین فیزیوتراپی در اصفهان خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدهای درمانی و با استفاده از…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

فهرست