درمان کیفوز با فیزیوتراپی

درمان کیفوز با فیزیوتراپی

درمان کیفوز با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یک گزینه درمانی مهم و مفید برای کیفوز است. این به ویژه برای موارد کیفوز وضعیتی مفید است زیرا یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه وضعیت خود را اصلاح کنید و عضلات ستون فقرات خود را تقویت کنید. با این حال، فیزیوتراپی ممکن است برای بیماران مبتلا به کیفوز ساختاری، از جمله کیفوز شوئرمن و کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات نیز توصیه شود.

درمان کیفوز با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی برای کیفوز پاسچرال

وضعیت نامناسب می‌تواند منجر به کیفوز شود، اما اخبار امیدوارکننده‌ای وجود دارد: معمولاً می‌توان انحنای ستون فقرات را اصلاح کرد… با کمی کار از سوی بیمار. اینجاست که یک فیزیوتراپ وارد عمل می‌شود. برای اکثر افراد مبتلا به کیفوز وضعیتی، وضعیت بدنی بد احساس درستی دارد، بنابراین آنها باید دوباره نحوه نشستن، ایستادن و حرکت را یاد بگیرند.

یک فیزیوتراپیست قادر خواهد بود به بیماران بیاموزد که چگونه به طور آگاهانه وضعیت خود را بهبود بخشند. او به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که وضعیت بدنی خوب چه احساسی دارد. یک فیزیوتراپیست در فیزیوتراپی خوب در اصفهان همچنین می تواند به شما در تقویت عضلات ستون فقرات یا همان چیزی که پزشکان به آن عضلات پاراورتبرال می گویند کمک کند: ماهیچه هایی که به ستون فقرات شما متصل می شوند و از آن حمایت می کنند. اغلب در کیفوز وضعیتی، این عضلات کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. متخصصان ما در بهترین فیزیوتراپی اصفهان به شما تمرینات و حرکات کششی را آموزش می دهند تا روی این ماهیچه های حیاتی کار کنید. هنگامی که آنها شروع به حمایت بهتر از ستون فقرات کنند، کمتر احتمال دارد که وضعیت بدی داشته باشید. تقویت عضلات ستون فقرات ممکن است به کاهش درد نیز کمک کند، زیرا عضلات بیش از حد کار نمی کنند.

فیزیوتراپی برای کیفوز شوئرمن

فیزیوتراپی اغلب همزمان با بریس استفاده می شود. از آنجایی که بریس قسمت زیادی از ستون فقرات را پشتیبانی می کند، برخی معتقدند که استفاده از بریس می تواند عضلات را ضعیف کند. برای جلوگیری از این امر، ممکن است مجبور شوید به فیزیوتراپی بروید. در غیر این صورت، زمانی که بریس جدا می‌شود، ممکن است ماهیچه‌ها نتوانند به خوبی از ستون فقرات حمایت کنند و ستون فقرات همچنان بیش از حد خمیده شود.

درمان کیفوز با فیزیوتراپی همچنین به شما در انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما کمک می کند (مفاصل شما چقدر خوب حرکت می کنند). بسیاری از بیماران مبتلا به کیفوز شوئرمن دارای عضلات همسترینگ بسیار سفت هستند (عضلات پشت بالای ساق شما). فیزیوتراپی می تواند به کاهش این عضلات سفت نیز کمک کند، زیرا بر روی افزایش انعطاف پذیری همسترینگ کار می کنید.

فیزیوتراپی برای کیفوز ناشی از شکستگی ستون فقرات

فیزیوتراپی انحنای کیفوتیک ناشی از شکستگی های ستون فقرات را اصلاح نمی کند، اما برای جلوگیری از شکستگی های بیشتر، یادگیری وضعیت خوب (یا بهتر) ممکن است برای شما مفید باشد. متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی (بهترین فیزیوتراپی اصفهان) همچنین می تواند به شما کمک کنند تا عضلات ستون فقرات خود را تقویت کنید تا از ستون فقرات شما بهتر حمایت شود – با برداشتن مقداری از وزن و فشار از روی مهره ها.

درمان کیفوز با فیزیوتراپی همچنین می تواند به شما در یادگیری تمرینات ایمن برای کیفوز کمک کند. ورزش برای سلامت استخوان ها مهم است، بنابراین یک فیزیوتراپیست می تواند با شما برای ایجاد یک برنامه ورزشی که ممکن است شامل ورزش های تحمل وزن (مانند پیاده روی یا تنیس) و تمرین های تقویتی (مانند وزنه برداری) باشد، همکاری کند. برنامه تمرینی با در نظر گرفتن سلامت استخوان، سابقه سلامت و توانایی های بدنی شما فقط برای شما ایجاد می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کیفوز در اصفهان – بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی خوب در اصفهان – دکتر فیزیوتراپی در اصفهان – بهترین فیزیوتراپی اصفهان – فیزیوتراپی در درمان قوز پشت – فیزیوتراپی قوز کمر در اصفهان

مقالات بیشتر

لیزر در نوروپاتی ها

لیزر در نوروپاتی ها

0
لیزر در نوروپاتی ها لیزر درمانی به عنوان یک درمان برای نوروپاتی ها، مانند نوروپاتی دیابتی و نوروپاتی محیطی ناشی…
اصلاح پوسچر با تمرین درمانی

اصلاح پوسچر با تمرین درمانی

0
اصلاح پوسچر با تمرین درمانی ناهنجاری های پوسچرال، انحراف از تراز و موقعیت طبیعی بدن در حالت استراحت یا حرکت…
درمان دیسک گردن با تکار و لیزر

درمان دیسک گردن با تکار و لیزر

0
درمان دیسک گردن با تکار و لیزر در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی ارائه…
سردرد ناشی از تریگر پوینت

سردرد ناشی از تریگر پوینت

0
سردرد ناشی از تریگر پوینت تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای مناطقی از سفتی یا گره در بافت عضلانی هستند…
مگنت تراپی در پوکی استخوان

مگنت تراپی در پوکی استخوان

0
مگنت تراپی در پوکی استخوان مگنت تراپی یک درمان مکمل است که شامل استفاده از میدان های مغناطیسی ساکن برای…
وازوترین برای کاهش تورم

وازوترین برای کاهش تورم

0
وازوترین برای کاهش تورم وازوترین یا کامپرشن تراپی روشی است که برای کاهش تورم با اعمال فشار به ناحیه آسیب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

فهرست