بیماری کیفوز شوئرمن

بیماری کیفوز شوئرمن

بیماری کیفوز شوئرمن یک اختلال رشدی در ستون فقرات است. 

بیماری شوئرمن باعث رشد غیرطبیعی مهره‌های قفسه سینه (بالای پشت) می‌شود، اما می‌تواند در مهره‌های کمری نیز وجود داشته باشد.

در بیماری شوئرمن، یک طرف (پشت) بدن مهره ها به طور منظم رشد می کند، در حالی که جلوی آن کندتر رشد می کند. این سرعت رشد منجر به مهره ای با شکل گوه ای مشخص می شود. به نوبه خود، این تفاوت نرخ رشد منجر به افزایش خمیدگی در قسمت فوقانی کمر شما می شود که به آن افزایش کیفوز پشتی می گویند.

همراه با این گوه زدن مهره، تغییری در رابط استخوان و دیسک نیز ایجاد می شود. به این بی نظمی های صفحه انتهایی می گویند. سپس برخی از دیسک های بین مهره ای ستون فقرات به سمت مهره بیرون زده اند. این فرورفتگی های استخوانی گره های اشمورل نامیده می شوند. شما می توانید آن را در یک اشعه ایکس تجسم کنید. این گره های Schmorl مادام العمر هستند اما به نظر نمی رسد در آینده مشکلی ایجاد کنند. افراد ممکن است در سنین بالا برای یک بیماری نامرتبط عکس اشعه ایکس بگیرند و متوجه شوند که گره های Schmorl دارند اما هرگز کمردرد را تجربه نکرده اند.

چه چیزی باعث بیماری کیفوز شوئرمن می شود؟

بیماری شوئرمن تمایل ژنتیکی دارد و سابقه خانوادگی ریسک بروز آن را افزایش می دهد. علت آن ناشناخته است اما به نظر می رسد چند عاملی باشد. عوامل عبارتند از پوکی استخوان نوجوانان، عفونت، اختلالات غدد درون ریز و عوامل بیومکانیکی، از جمله کوتاه شدن جناغ سینه.

علائم بیماری کیفوز شوئرمن

بیماری شوئرمن معمولاً باعث درد در ستون فقرات قفسه سینه و اطراف آن می شود. این تغییر ساختاری می تواند منجر به محدودیت در دامنه حرکت، به ویژه در امتداد (خم شدن به عقب) شود. همچنین می تواند منجر به افزایش کیفوز قفسه سینه یا میانی ، بالایی کمر (خم شدن) شود.

درد می‌تواند با فعالیت بدتر شود، از جمله ورزش‌هایی که نیاز به چرخش یا خم شدن شدید یا خم شدن به عقب دارند، مانند کریکت، ژیمناستیک، کریکت یا مسابقات میدانی ورزشی.

بیماری شوئرمن چگونه تشخیص داده می شود؟

یک عکس اشعه ایکس ساده معمولاً برای تشخیص بیماری شوئرمن کافی است که نشان دهنده بریدگی کلاسیک مهره های قفسه سینه و گاهی اوقات گره های Schmorl است. MRI جزئیات بیشتری را نشان خواهد داد.

درمان کیفوز شوئرمن

تسکین و محافظت از درد
مدیریت درد اصلی ترین دلیلی است که شما به دنبال درمان هستید. در حقیقت، این آخرین علامتی بود که ایجاد کردید و باید اولین علامتی باشد که بهبود می یابد.

شما می‌توانید التهاب بیماری شوئرمن را از طریق کمپرس یخ و تکنیک‌ها یا تمرین‌هایی که ساختارهای ملتهب را از بین می‌برند، کاهش دهید.

فیزیوتراپیست شما از ابزارهای درمانی مختلفی برای کاهش درد و التهاب شما استفاده می کند. اینها شامل یخ، الکتروتراپی، طب سوزنی، کینزیوتیپ و ماساژ بافت نرم است.

پزشک ممکن است دوره ای از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا مسکن هایی مانند پاراستامول را توصیه کند.

بازیابی تحرک و قدرت
با برطرف شدن درد و التهاب، فیزیوتراپیست شما توجه خود را به بازگرداندن دامنه حرکتی تا جایی که می توانید معطوف می کند. ضروری است تا جایی که می توانید پسوند را دوباره به دست آورید.

همچنین بازیابی یا بهبود ماهیچه هایی که حرکت و وضعیت بدن را در پشت شما کنترل می کنند ضروری است. فیزیوتراپیست شما الگوی جذب عضلانی شما را ارزیابی می کند و بهترین تمرینات را برای شما، مخصوص نیازهای شما، تجویز می کند.

بازیابی عملکرد کامل
دلیلی وجود ندارد که افراد نتوانند به فعالیت کامل، از جمله همه ورزش‌ها، بازگردند، اما ممکن است برای پاسخ به اقداماتی که شامل پیچش یا خم شدن شدید است، به راهنمایی نیاز داشته باشند. شما همچنین باید از طریق تمرینات ورزشی پیشرفت کنید تا قدرت خاص ورزش یا فعالیت را بازیابی کنید زیرا دوره استراحت می تواند منجر به بی نظمی زیادی شود.

جلوگیری از اختلال عملکرد آینده
شما می توانید کارهایی انجام دهید تا احتمال بروز هر گونه مشکلی در آینده کاهش یابد. حفظ انعطاف پذیری عالی در پشت و سالم نگه داشتن ماهیچه های مرکزی برای حفظ وضعیت بهتر و کنترل منطقی روی مهره ها، همگی به محدود کردن مشکلات آینده کمک می کند.

تجویز بریس
گاهی اوقات از یک بریس پوسچر برای کمک به نگه داشتن کمر تا حد امکان در حالت اکستنشن استفاده می شود. این بریس به شما یادآوری می کند که ستون فقرات شما کجا باید باشد و ماهیچه ها در موقیت صحیح خود قرار بگیرند.

جراحی برای بیماری شوئرمن
به ندرت ممکن است که نیاز به جراحی برای بازگرداندن وضعیت بهتر برای ستون فقرات قفسه سینه باشد. جراحی تنها در صورتی انجام می شود که روند بیماری قابل توجه باشد. فیزیوتراپیست شما می تواند میزان خم شدن شما را کنترل کند.

 

کلمات مرتبط :

بیماری کیفوز شوئرمن – درمان کیفوز با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در درمان کیفوز – فیزیوتراپی ستون فقرات – بهترین فیزیوتراپی اصفهان – فیزیوتراپی کمردرد در اصفهان

مقالات بیشتر

لیزر در نوروپاتی ها

لیزر در نوروپاتی ها

0
لیزر در نوروپاتی ها لیزر درمانی به عنوان یک درمان برای نوروپاتی ها، مانند نوروپاتی دیابتی و نوروپاتی محیطی ناشی…
اصلاح پوسچر با تمرین درمانی

اصلاح پوسچر با تمرین درمانی

0
اصلاح پوسچر با تمرین درمانی ناهنجاری های پوسچرال، انحراف از تراز و موقعیت طبیعی بدن در حالت استراحت یا حرکت…
درمان دیسک گردن با تکار و لیزر

درمان دیسک گردن با تکار و لیزر

0
درمان دیسک گردن با تکار و لیزر در کلینیک فیزیوتراپی آوای زندگی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی ارائه…
سردرد ناشی از تریگر پوینت

سردرد ناشی از تریگر پوینت

0
سردرد ناشی از تریگر پوینت تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای مناطقی از سفتی یا گره در بافت عضلانی هستند…
مگنت تراپی در پوکی استخوان

مگنت تراپی در پوکی استخوان

0
مگنت تراپی در پوکی استخوان مگنت تراپی یک درمان مکمل است که شامل استفاده از میدان های مغناطیسی ساکن برای…
وازوترین برای کاهش تورم

وازوترین برای کاهش تورم

0
وازوترین برای کاهش تورم وازوترین یا کامپرشن تراپی روشی است که برای کاهش تورم با اعمال فشار به ناحیه آسیب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در اصفهان

راه های ارتباطی

۰۳۱۳۶۶۴۰۰۱۶
۰۹۰۲۲۲۱۶۸۶۱

مشاوره

جستجو

دسته بندی مقالات

فهرست